O Originálu

Historie

Nově otevřená restaurace Originál 1869 Šenkovna navazuje na bohatou tradici restaurací vedených pod značkou Originál 1869 a nachází se na místě bývalé restaurace U Naftaře na Praze 6. 

Nabídneme vám 6 druhů točených piv a Gambrinus Nepasterizovanou 10° vám načepujeme přímo z pivního tanku. V kombinaci s našimi vyškolenými výčepními mistry zaručujeme vždy výbornou pěnu a dokonalou chuť. Jsme držiteli certifikátu za vynikající péči o čepované pivo. Z další nabídky čepovaných piv můžeme nabídnout Gambrinus Nepasterizovanou 12°, Gambrinus nefiltrovaný ležák, Pilsner Urquell ležák, Velkopopovický kozel černý čepované nealkoholické pivo Birell světlý. 

Pokud nemáte zrovna chuť na pivo, můžete si u nás vybrat z nabídky moravských vín, ochutnat skvělou kávu nebo si vybrat z široké nabídky nealkoholických nápojů. U nás vám také načepujeme Colu bez umělých sladidel!

 

Z naší kuchyně vám ve všední dny nabídneme k obědu z 5-ti druhů denního menu, které pro vás připravujeme na každý den čerstvé. Ze stálého jídelního lístku si můžete pochutnat na specialitách české a mezinárodní kuchyně připravené pouze z čerstvých surovin a bez použití dochucovadel a umělých přísad. Úplnou nabídku naší restaurace naleznete v sekci Jídelní lístek a Nápojový lístek.

Restaurace je celá nekuřácká. Celková kapacita je 75 míst, zimní zahrada nabízí k posezení dalších 35 míst, a proto jsou prostory vhodné pro pořádání různých soukromých i firemních večírků ve větším i menším množství účastníků. K dispozici máme i salónek pro případy, že byste si přáli uzavřenou společnost. 

 

Útulné a moderní prostředí, profesionální a příjemná obsluha, vždy výborná kuchyně a příznivé ceny z nás dělají místo, kam se budete rádi vracet se svými přáteli i celou rodinou. Dokážeme potěšit gurmána i pivního fajnšmekra, tak přijďte také. A přátele vezměte s sebou.

Poctivé jídlo

Skvělá česká kuchyně v moderním pojetí s důrazem na čerstvost surovin bez použití dochucovadel a umělých přísad. Pocit jedinečnosti dodává i naše profesionální obsluha.

Poctive jidlo

Tankové pivo

Naši proškolení výčepní mistři milující pivo čepují vynikající nepasterizovanou desítku přímo z tanků, vždy s pěnou hustou jako smetana. Gambrinus Nepasterizovaná 10 drží díky tradičním výrobním postupům a použití kvalitních českých ingrediencí ochrannou známku České pivo.

Tankove pivo

Originální atmosféra

Restaurace Originál 1869 jsou vlajkovou lodí značky Gambrinus. Najdete zde výborně ošetřené čepované pivo, poctivou českou kuchyni v současném pojetí, kvalitní servis a odpovídající prostředí. Tedy ideální kombinaci pro příjemné posezení s přáteli při jakékoli příležitosti. Ať už zajdete „na jedno“, rozhodnete se povečeřet, sledovat promítání důležitého zápasu nebo rovnou uspořádat oslavu, jste na správném místě.

Originalni atmosfera
Gambrinus Nepasterizovaná 12

Gambrinus Nepasterizovaná 12

 • Harmonická chuť
 • Hořkost chmelu Sládek
 • Intenzivní požitek
 • Jedinečná kombinace plzeňského, karamelizovaného a praženého sladu
Gambrinus Nepasterizovaná 10

Gambrinus Nepasterizovaná 10

 • Příjemně hořká chuť
 • Unikátní odrůdy českého chmelu
 • Tři druhy sladu
 • Lehce osvěžující, skvělá k uhasení žízně
Nefiltrovaný Ležák Gambrinus

Nefiltrovaný Ležák Gambrinus

 • Plná chuť s nádechem hořkosti
 • Vůně čerstvých kvasinek
 • Sytě zlatavá barva
 • Tři druhy sladu a chmelu

Voda, slad a chmel

Naše piva vaří sládci na 2 rmuty z českého sladu a českého chmele. Někomu to může přijít málo, nám to ale přijde dost. Všechna vaříme z kvalitních českých surovin – především z odrůdy žateckého chmele Sládek, sladu z vlastní sladovny a měkké vody. Neobsahují náhražky sladu, stabilizátory ani barviva.

Chmel
Chmel dodává pivu typickou hořkou chuť a chmelové aroma. Pro výrobu piva Gambrinus používáme pravý žatecký chmel, odrůdu Sládek, která se vyznačuje jemným aroma žateckých chmelů.
Chmel
Ječmen
Z vybraných českých odrůd jarního dvouřadého ječmene připravujeme slad charakteristických vlastností. Slad vyrábíme ve vlastní sladovně, tak aby jeho parametry odpovídaly našim požadavkům.
Ječmen
Voda
Varní vodu čerpáme z vlastních zhruba 100 m hlubokých studní na Roudné, asi 1,5 km od pivovaru za řekou. Plzeňská varní voda je měkká, vyznačuje se nízkým obsahem rozpuštěných minerálů. Pojem Plzeňská voda se běžně používá v technologické literatuře a mezi pivovarskou veřejností.
Voda


alert success

Vaše žádost o rezervaci byla odeslána


alert success

Vaše žádost o odebíraní denního menu byla odeslána